Postet nga: Kiev

Mes sulmeve ruse, Blinken viziton Kievin

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka arritur në Kiev në një vizitë të paplanifikuar.

Sekretari britanik i Mbrojtjes thotë se Kievi nuk duhet t’i trajtojë aleatët “si Amazon”

Shtetet e Bashkuara dhe Mbretëria e Bashkuar i kanë thënë Kievit se “ne nuk jemi Amazon”, tha sekretari britanik i Mbrojtjes, Ben Wallace, duke sugjeruar se aleatët ...

Kievi thotë se nga diga e shkatërruar janë shkaktuar 1.5 miliard dollarë dëme

Kievi tha se shkatërrimi i digës Kahovka, në zonën e kontrolluar nga rusët në jug të Ukrainës, ka shkaktuar dëme në mjedis në vlerë ...

Trudeau viziton Kievin në shenjë mbështetjeje

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, vizitoi Kievin të shtunën në një akt mbështetjeje teksa Ukraina po përgatitet për një kundërsulm të madh kundër forcave ruse ...

Sulmi rus me raketa në drejtim të Kievit - VIDEO

Në orët e para të së martës, Rusia nisi një sulm të ashpër ajror kundër Kievit, duke lëshuar dronë dhe raketa nga deti dhe toka, ...

Kievi falënderon Serbinë për ndihmën humanitare, ‘armët kanë rëndësi’

Ambasadori i Ukrainës në Serbi, Volodymyr Tolkach tha se Ukraina është mirënjohëse ndaj Serbisë për ndihmën humanitare të ndarë, por se nevojitet më shumë.

Shpërthime të reja në Kiev

Disa shpërthime u dëgjuan të enjten për 15 deri në 20 minuta në kryeqytetin ukrainas Kiev, i cili tashmë pa një seri sulmesh gjatë natës.

Kievi dënon videon ku dyshohet që një robi lufte ukrainas i pritet koka

Zyrtarët ukrainas denoncuan të mërkurën Rusinë pas shfaqjes në mediat sociale të një videoje që tregon një burrë me uniformë, që duket se po i pret kokë...