Postet nga: KFOR

Drejtues të NATO-s Sot në Kosovë

Këshilli Veri Atlantik do të qëndrojë sot në Kosovë për t’u njohur me zhvillimet e fundit dhe situatën e sigurisë në vend.

Shea: KFOR në Kosovë Sa të Keni Nevojë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Zëvendës Ndihmësin e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s për sfidat e reja ...

KFOR-i Kontribuoi për Ambient të Sigurt Gjatë Zgjedhjeve

Forca paqeruajtëse ndërkombëtare në Kosovë, KFOR, ka kontribuar në sigurimin e një mjedisi të qetë dhe të sigurt gjatë ditës së zgjedhjeve lokale që u mbajtë...

Scaparrotti: Trasnformimi i FSK-së vetëm me Ndryshime Kushtetuese

Komandanti i NATO-s për Evropë, gjeneral Curtis Scaparrotti ka deklaruar se  NATO do të vazhdojë të jetë në Kosovë për aq kohë sa është e nevojshme. Scaparrotti ka ...

Komandanti i NATO-s për Evropë viziton Kosovën

Komandanti i Komandës së SHBA-ve për Evropë dhe komandant Suprem i Forcave Aleate të NATO-s, gjeneral Curtis Scaparrotti, sot do të qëndrojë në Kosovë.

Veto Turke në NATO Rrezikon Misionin Austriak në KFOR

Turqia është në NATO, duke ofruar më së shumti ushtrime ushtarake pas SHBA-së, ndërsa Austria nuk është. Por Austria bashkëpunon ngushtë me NATO-n dhe ka më shumë se 400 ...

E Ardhmja e KFOR-it Varet nga Gjendja në Terren

Pas lajmeve se KFOR-i gjerman do të tërhiqet nga Prizreni vitin e ardhshëm, zëdhënësi i forcave të NATO-s që kujdesen për sigurinë në Kosovë, ...

Trupat Britanike Kthehen në KFOR

Qëndrimi një vjeçar do të rrisë kapacitetet e misionit, që është rrjedhojë e një kërkese të NATO-s për mbështetje të mëtutjeshme të KFOR-it nga ...