Postet nga: KFOR

Ushtarët e KFOR-it me ushtrime ngjitëse në malet e Deçanit

Ushtarët austriakë që i përkasin Komandës Rajonale-Perëndim, kryen ushtrime ngjitëse në rrugën e rregulluar me litar në malet e komunës së Deçanit.

Paqeruajtësi norvegjez që mban lidhje të forta me Kosovën

Në qershor të vitit 1999, norvegjezi Kenneth Andresen pranoi një thirrje nga ushtria e shtetit të tij për t'u bërë pjesë e një misioni ushtarak në Kosovë.

Mali i Zi nuk do të dërgojë ushtarë në KFOR

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës Veri-atlantike (NATO), Jens Stoltenberg tha të martëm ne Bruksel se përfshirja e ushtrisë së Malit të Zi në misionin e ...

NATO: Për misionin e KFOR-it vendosin aleatët

 

Vuçiq: Një fuqi e madhe do të kërkojë tërheqjen e KFOR-it dhe UNMIK-ut nga Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vendi i tij ka marrë informacione nga burimet e inteligjencës, se një nga fuqitë e mëdha së shpejti do të ...

Presidenti kroat i përgjigjet Vuçiqit: Kosova është çështje e kryer

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq, ka thënë se shtimin e forcave ushtarake kroate në Kosovë nuk e shohin si provokim ndaj Serbisë.

EULEX teston aftësitë për kontroll të protestave

Njësia e Policisë Speciale (NjPS) e Misionit të BE-së për Sundim të Ligjit në Kosovë (EULEX) mbajti stërvitje të përbashkëta me Batalionin rezervë taktik hungarez ...

Komandanti i KFOR-it pret kryeministrin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bashkë me ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj, janë pritur sot në takim nga komandanti i KFOR-it, gjeneralmajori Franco Federici.