Postet nga: KFOR-i

KFOR-i i gatshëm të ndërhyjë në rast nevoje, bën thirrje për shmangie të tensioneve

Forca paqeruajtëse e NATO-s në Kosovë,  thotë se është e gatshme të ndërhyjë në rast të nevojës në përputhje me mandatin e tij nga OKB-ja raporton ...

VIDEO - Veriu po monitorohet nga organet e rendit

Në veri të vendit po vazhdon të ketë monitorim nga organet e rendit, saktësisht nga Policia e Kosovës, EULEX-i dhe KFOR-i pas tensioneve të fundit të cilat u ...

EULEX Bernjak

KFOR-i e EULEX-i të vendosur në dy pika në Bërnjak, po monitorojnë situatën

Kanë kaluar pesë ditë që kur zyrtarët policorë të Kosovës të nacionalitetit serb kanë ofruar dorëheqjet e tyre pas suspendimit të drejtorit të Policisë së Kosovës ...

Situata në veri, komandanti i KFOR-it takoi Kurtin, Rakiqin dhe katër kryetarët e komunave veriore

Gjatë javës, komandanti i misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë - KFOR, gjeneralmajor Ferenc Kajari ka takuar ndarazi, kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, kryetarin e Listës ...

Vuçiq kundërshton paralajmërimin e KFOR-it se nuk do të lejojë barrikada në veri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se në dy-tri ditët e ardhshme ai do t’i dërgojë një letër misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, lidhur ...

Mbetjet mortore të gjetura në bazën e KFOR-it nuk janë të luftës së fundit

Mbetjet mortore që janë gjetur sot në bazën e KFOR-it në lagjen ‘Arbëria’ të Prishtinës, nuk janë të luftës së fundit në Kosovë.

Gjenden mbetje mortore në hapësirat e KFOR-it në Prishtinë

Janë gjetur disa mbetje mortore në bazën e KFOR-it që gjendet në lagjen Arbëria të Prishtinës, gjatë ditës se sotme, deri sa eskavatorët ishin duke ...

Ministri Mehaj: Ushtria amerikane - garanti kryesor i sigurisë së Kosovës

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, e ka konsideruar ushtrinë amerikane si garantin kryesor të sigurisë, paqes dhe stabilitetit rajonal por edhe global.