Postet nga: KF Gjilani

Kryetari i Gjilanit takon drejtuesit e dy klubeve, diskutojnë për projektin e rregullimit të stadiumit të qytetit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka pritur sot në një takim drejtuesit e dy klubeve të Gjilanit, Dritës dhe Gjilanit.

Derbi i ri në stadiumin e vjetër

Sot u  zhvillua derbi lokal mes Gjilanit dhe Dritës, ku në fund triumfuan "skifterat" me rezultat 1:0.

Ndërron renditja, ky është lideri i ri i Superligës së Kosovës në futboll

Superliga e Kosovës në Futboll ka një lider të ri pas përfundimit të ndeshjeve të sotme.

Këto janë tri takimet e sotme në futbollin vendor

Në kuadër të xhiros së 12-të në Superligën e Kosovës në Futboll sot në program janë tre takime shumë interesane.

Pas rezultateve të sotme, ky është lideri i ri në futbollin kosovar

Kanë përfunduar dy takimet e xhiros së dhjetë në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll ku nuk pati ndonjë rezultat befasues.

Gjilani-Drenica dhe Dukagjini-Ballkani dy takimet e ditës së sotme

Sot zhvillohen dy ndeshje interesante në Superligën e Kosovës në Futboll. Në Gjilan, skuadra e Ismet Munishit pret ekipin e Drenicës që gjendet në pozitën e ...

Gjilani afër transferimit të sulmuesit të Tiranës

Gjilani ka arritur marrëveshje për transferimin e sulmuesit të krahut Bedri Grecan nga skuadra e Tiranës.

Përleshje në Ndeshje Futbolli, Lëndohen Katër Shikues e Tre Policë

Tre zyrtarë policorë dhe katër shikues janë lënduar në ndeshjen e futbollit mes klubeve të futbollit Drenica dhe Gjilani.