Postet nga: KF Drenica

Drita – Drenica mbyllet pjesa e parë pa gola

Është mbyllur pjesa e parë mes Dritës dhe Drenicës pa gola, ndeshje e vlefshme për xhiron e 32-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Prishtina mposht Drenicën në Skenderaj dhe kualifikohet në finale të Kupës së Kosovës

Prishtina është kualifikuar në finale të Kupës së Kosovës, pas fitores me rezultat  3-2, si mysafir ndaj Drenicës.

Trajneri i Drenicës flet pas fitores ndaj Llapit

Drenica sot ka befasuar Llapin duke e mposhtur në shtëpi të vet me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 24-të në Superligën e Kosovës.

Prishtina mposht Drenicën, me një këmbë në finale të Kupës së Kosovës  

Prishtina është treguar e fortë për Drenicën, duke e mposhtur me rezultat 3-0, në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës.

Trajneri i Drenicës flet para ndeshjes ndaj Prishtinës

Futbolli në Kosovë do të rifillojë me ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Trajneri Gani Sejdiu: Lojtarët pinin tinëz cigare gjatë pauzës mes dy pjesëve të lojës

Të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë janë pezulluar që nga 13 marsi si masë parandaluese ndaj përhapjes së coronavirusit ndërsa sportistët e trajnerët janë të detyruar që ...

Trajneri i Drenicës e paralajmëron Gjilanin: Do të luajmë për fitore

Dita e shtunë me 8 shkurt, në futbollin kosovar do të jetë e rezervuar për super ndeshjen Drenica – Gjilani, e cila luhet në stadiumin "Bajram Aliu" në Skenderaj, në kuadë...