Postet nga: Keshilltar politik

Zëvendëskryeministri i Haradinajt me nëntë këshilltarë politik

Besnik Tahiri është emëruar zëvendëskryeministër i vendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Qeverinë Hoti.

Zëvendëskryeministrja me tetë këshilltarë politikë, vetëm dy gra

Nga gjithsej tetë këshilltarë politikë të emëruar në kabinetin e Zëvendëskryeministres Albulena Balaj- Halimaj, vetëm dy prej tyre janë gra.

Kabineti i Driton Selmanajt me vetëm një këshilltare grua

Një grua e vetme është pjesë e këshilltarëve politikë të Zëvendëskryeministrit të Kosovës, Driton Selmanaj.

14 këshilltarë e "rrethojnë" kryeministrin Hoti

Kryeministri Avdullah Hoti që ka mbushur një muaj qeverisje, në kabinetin  e tij ka mbledhur  14 këshilltarë politikë.

Hoti emëron për këshilltar bashkëpartiakun e Duda Baljes

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka emëruar këshilltar politik për komunitete, Almir Veliji, bashkëpartiakun e Duda Balje.

Kurti emëron këshilltarin e ri politik, pas dorëheqjes së Rashiqit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka emëruar Cvetko Velkoviqin si këshilltar politik dhe udhëheqës të Zyrës për Çështjen e Komuniteteve.

Albin Kurti e emëron Nenad Rashiqin në kabinetin e tij

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e ka emëruar Nenad Rashiqin si këshilltar politik dhe udhëheqës të zyrës për çështje të komuniteteve.

Kurti emëron këshilltare ish-drejtoreshën e Shpend Ahmetit

Kryeministri Albin Kurti ka emëruar Nora Kelmendin këshilltare politike për koordinimin e të drejtave pronësore.