Postet nga: Këshilli Shtetëror i Cilësisë(KShC)

Përplasen Ministri i Arsimit dhe anëtari i KShC-së, Zeka akuzon Bytyqin për ndërhyrje

Anëtari i Këshillit Shtetëror të Cilësisë, Dukagjin Zeka ka thënë se ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka bërë ...

Anëtari i Këshillit të Cilësisë thotë se dikush u premtoi akreditim kolegjeve private

Dukagjin Zeka, anëtar i Këshillit Shtetëror të Cilësisë po pretendon se akreditimi i programeve të dy kolegjeve private, "Rezonanca" dhe "Heimerer" në mbledhjen e fundit të ...

Ministri tregon pse u shkarkua u.d Drejtori i Agjencisë së Akreditimit

Të martën, ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi, shkarkoi  Avni Gashin nga pozita e Drejtorit të Agjencisë së Akredimit.

VIDEO- Rrëfimi i studentes: Kolegji privat na mashtroi

Një vajzë e re po ankohet për mashtrimin që iu bë nga një kolegj privat në Kosovë, pasi ajo pagoi për të vijuar studimet derisa kolegji nuk u ...

DOKUMENT- Haradinaj i përzihet sërish punëve të Agjencisë së Akreditimit

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj është përzier edhe njëherë në punët e Agjencisë së Kosovës për Akreditim.

O’Connell kundër Ramush Haradinajt dhe Enver Hoxhajt, përkrah KShC-në

Ambasadori britanez në Kosovë, Ruairi O’Connell, gjithashtu ka komentuar vendimin e Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC), për mos akreditimin e tri universiteteve publike të Pejë...

Haradinaj për universitetet: Ani a t’i mbyllim krejt pra?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përsëri është shprehur kundër vendimeve të Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC) për tërheqjen e akreditimit pë...

ORCA: Ndërhyrja e parë e Qeverisë në Agjencionin e Kosovës për Akreditim do të përballet me protesta

Organizata për Cilësinë në Arsim (ORCA) sot ka protestuar para Qeverisë, kundër ndërhyrjeve politike në pavarësinë e Këshillit Shtetëror të Cilësisë, të ...