Postet nga: këshilli i sigurisë

Vjosa Osmani në OKB: Serbia ende flenë në varreza masive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu gjatë fjalës së saj në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë në Kombet e Bashkuara ka ftuar shtetin serb që të hap ...

Osmani në OKB: Serbia të kuptojë, realiteti i Kosovës së pavarur nuk ndryshon

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për situatën në Kosovë, i ka bërë thirrje Serbisë që ...

Qeveria pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë: Jemi të përkushtuar për ruajtjen e sigurisë në tërë territorin e Republikës 

Situata e sigurisë në Republikën e Kosovës pas fillimit të zbatimit të vendimit për pajisjen me targa të përkohshme për automjetet me targa të Serbisë, ...

36 vdekje, mblidhet Këshilli i Sigurisë

Këshilli i Sigurisë Kombëtare ka filluar takimin e paralajmëruar për sot.  Takimi i këtij këshilli është thirrur nga kryeministri i vendit Albin Kurti, pas ...

Borrell i referohet dialogut si 'edicion i radhës'

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell në Këshillin e sigurimit të OKB-së, dialogut Kosovë-Serbi iu është referuar si ...

Zhvillimet e fundit, kryeministri: Jemi në gatishmëri të veprojmë për çfarëdo situate

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka mbledhur sot Këshillin për Siguri Kombëtare. Pas përfundimit të këtij takimi, Haradinaj ka deklaruar se temë e këtij ...

Haradinaj mbledh Këshillin e Sigurisë për kërcënimet ndaj pjesëtarëve serbë të FSK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se Beogradi është duke ushtruar presion ndaj pjesëtarëve serbë të Forcës së Sigurisë së Kosovës, shumë nga të ...

Kryeministri mbledh Këshillin e Sigurisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirrur Këshillin e Sigurisë së Kosovës në mbledhjen e tij të rregullt, që pritet të mbahet sot.