Postet nga: këshilli i sigurimit

KS i OKB-së debaton për Ushtrinë e Kosovës

Këshilli i Sigurimit të OKB-së do të diskutojë sot për formimin e Ushtrisë së Kosovës, me kërkesë të Beogradit zyrtar.

Këshilli i Sigurimit i OKB-së nesër diskuton për Kosovën

Këshilli i Sigurimit të OKB-së përmes një njoftimi në uebfaqen zyrtare ka njoftuar se nesër do të mbahet sesioni i këtij këshilli për Kosovë...

Britania heq nga rendi i ditës raportin e UNMIK-ut për Kosovën

Britania e Madhe, e cila ka marrë kryesimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për muajin gusht e ka hequr nga rendi i ditës raportimin e UNMIK-ut ...

Vlora Çitaku në OKB: Pajtimi nuk arrihet me narrativa të rrejshme

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, duke folur në seancën për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, tha ...

Daçiq kërkon presion ndërkombëtar mbi Prishtinën për Asociacionin

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, tha në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së kushtuar situatës në Kosovë se Serbia ka treguar pjekuri dhe ë...

Vrasja e Ivanoviqit Dominon Diskutimet në Këshillin e Sigurimit për Kosovën

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurimit për Kosovën është diskutuar për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq në Mitrovicën e Veriut, për ...

ShBA: Të Gjithë Duhet të Jemi Krenarë me Përparimin e Kosovës

Përfaqësuesja e Shteteve të Bashkuara në Këshillin e Sigurimit tët Kombeve të Bashkuara tha se të gjithë duhet të jenë krenarë me përparimin e Kosovë...

Britania: Takimet Çdo Tre Muaj – Shpërdorim i Kohës

Përfaqësuesit i Mbretërisë së Bashkuar në Këshillin e Sigurimit të OKB-së bëri thirrje për një zvogëlim, një tkurrje të misionit të OKB-së në ...