Postet nga: këshilla

A e shkakton vdekjen e hershme mungesa e gjumit?

Njerëzit të cilët vuajnë nga pagjumësia duhet të ndihen të çliruar, pasi studimi më i madh në mungesë të gjumit zbuloi se kjo gjë nuk shkakton vdekjen ...

A duhet konsumuar mjalti që në mëngjes, ja çfarë sugjerojnë ekspertët e shëndetësisë

Ekspertët e shëndetësisë janë përpjekur të sugjerojnë alternativa, dhe mjalti ka qenë më kryesorja mes tyre.

Postimet e të tjerëve në rrjete sociale ju shkaktojnë stres

Viteve të fundit ka qenë një dukuri interesante numri i lartë i njerëzve të cilët janë në kërkim të lumturisë.

Këshilla si t`i kaloni festat e fundvitit nëse jeni vetëm

Sezoni i festave veçse ka filluar dhe kjo kohë është e duhura për ta kaluar me familje e miq.

Arsyet pse ju dridhen duart

Mund ta vëreni dridhjen e duarve në mëngjes, kur po pini kafe apo shkruani mesazhe në telefon.

Mënyra si të jeni gjithmonë të motivuar

Të përcaktosh qëllime për veten vjen si dëshirë që ne kemi si individë përballë të papriturave të jetës dhe shpesh herë ndodh që të ...

Arsyet pse ju qëndrojnë gjithmonë duart e ftohta

Të kesh duart e ftohta edhe kur nuk je në një mjedis të ftohtë është e zakonshme. Shpesh, duart e ftohta janë pjesë e përgjigjes natyrale të trupit të...

Shprehitë e përditshme që ua fryejnë stomakun

Fryrja e barkut është shenjë fizike që tregon se sistemi jonë i tretjes nuk është duke funksionuar siç duhet, dhe kjo mund të jetë duke ndodhur si pasojë e shumë ...