Postet nga: këshilla

Disa pacientë me kancer mund t’i anashkalojnë trajtimet përmes kimioterapisë

Pas operacionit, disa pacientë me kancer mund ta anashkalojnë në mënyrë të sigurt rrezatimin ose kimioterapinë, sipas dy studimeve që eksplorojnë kujdesin më të shkurtër dhe më të ...

Google Maps tani ju ndihmon të gjeni ajër të pastër

Google Maps si në sistemin iOS ashtu edhe në Android ka një shtresë të re të Cilësisë së ajrit që mund të jetë e dobishme kur planifikoni shëtitjen ...

Rreziku i kancerit të lëkurës: Ngrënia e dy porcioneve të peshkut në javë mund ta rrisë rrezikun e melanomës

Konsumimi i dy porcioneve të peshkut në javë është lidhur me një rrezik të shtuar të kancerit të lëkurës, sipas një studimi i cili përfshiu 491,367 të rritur ...

Përhapja e hepatitit A në SHBA dhe Kanada, çfarë dihet deri më tani

Virusi ka të ngjarë të jetë përhapur për shkak të luleshtrydheve organike të kontaminuara të shitura midis 5 marsit dhe 25 prillit.

Doomscrolling apo Doomsurfing shkakton probleme me gjumin dhe koncentrimin

Në rast se i ndiqni lajmet në ueb, mund të ndodhë lehtësisht që të pushtoheni nga emocione negative dhe shqetësuese, veçanërisht gjatë pandemisë dhe luftës ...

A është diabeti i tipit 1 gjenetik

Ekspertët kanë identifikuar disa nga mutacionet e gjeneve që kontribuojnë në diabetin e tipit 1, por sigurisht që presin të zbulohen më shumë. Por gjenet janë vetëm një pjesë ...

Si reagon trupi juaj kur bini në dashuri

Fluturat në stomakun tuaj, një rrahje zemre e përshpejtuar - me siguri i mbani mend mirë ato simptoma që nga dashuria juaj e parë në shkollën e mesme. ...

Nëse keni plan të shkoni në pushime me fëmijët tuaj, këtu janë disa këshilla si të udhëtoni pa stres

Të udhëtosh me një fëmijë mund të duket si një sfidë e vështirë, por, për fat të mirë, ka truke të vogla që do të ndihmojnë ...