Postet nga: kërkesat

Punëtorët e KOSTT-it kundërshtojnë rritjen e shkallëzuar të pagave, kërkojnë rritje 20% për pozitat jomenaxheriale

Punëtorët dhe sindikatat e Operatorit të Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës (KOSTT) kanë protestuar sot lidhur me vendimin e menaxhmentit për rritje ...

Kërkesat e Listës Serbe për pjesëmarrje në zgjedhjet eventuale

Lista Serbe, partia më e madhe e serbëve në Kosovë, ka thënë të hënën se do të marrë pjesë në zgjedhje, që eventualisht do të mund ...

Borrell: Kemi 3 kërkesa të qarta për Kosovën, mosrealizimi do të ketë pasoja

Përfaqësuesi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka publikuar tri kërkesa të qarta për të dalë nga kriza në veri.

Nagavci për kërkesat e SBASHK-ut: Çdo orë e humbur duhet të kompensohet

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci në ‘Kallxo Përnime’ ka komentuar kërkesat e fundit të Sindikatës së Bashkuar për Arsim, Shkencë ...

Ministri i Shëndetësisë takon specializantët, u premton trajtim të shpejtë të kërkesave

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka takuar sot tre përfaqësues të specializantëve.

KEK: Disa nga kërkesat e punëtorëve nuk mund të zbatohen tani

Korporata Energjetike e Kosovës ka reaguar, pas protestës së punëtorëve të kësaj kompanie të mbajtur sot. KEK-u i quan të drejta e kërkesat e ...

Qeverisë i kërkohet të mbështesë prodhuesit në këto momente

Klubi i Prodhuesve të Kosovës është takuar me ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, me të cilin biseduan rreth gjendjes së krijuar nga virusi COVID-19.

Minatorët e Trepçës në grevë

Minatorët e “Trepçës” që nga dita e djeshme janë në grevë. Kjo për shkak të mosplotësimit të kërkesave të tyre drejtuar disa muaj më parë ...