Postet nga: kërcënim

Ministri Çeku: Kam pranuar qindra mesazhe fyese dhe kërcënuese nga Serbia

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka thënë se ka pranuar qindra mesazhe fyese dhe kërcënuese nga Serbia.

E rrahu, kërcënoi dhe e përcolli me telefon gruan, gjykata vendos për burrin e akuzuar

A. D. nga Rahoveci, u dënua me 6 muaj e 600 euro gjobë nga Gjykata Themelore në Gjakovë, për keqtrajtim fizik e psikologjik, kanosje e kontrollim të lëvizjes së ...

Sulmi bërthamor - vetëm kërcënim i Putinit apo rrezik real?

A mund të ketë vërtet një sulm bërthamor, për të cilin ka paralajmëruar Putini në fjalimin e fundit? A është ky rrezik real apo vetëm ...

AGK dënon kërcënimin ndaj gazetares së ‘Gazetës Shneta’

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka njoftuar se gazetarja e mediumit “Gazeta Shneta”, Diellza Luzha, është kërcënuar nga njëri shofer i autoambulancës në Spitalin ...

Kërcënimi i qytetarit nga një polic, IPK fillon hetimet

Pas publikimit të një videoincizimi në media, ku dëgjohet një zyrtar policor duke i thënë një qytetarit “O krejt kena me të mytë”, Inspektorati Policor i Kosovës ...

AGK dënon kërcënimin ndaj gazetares së KALLXO.com

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar në lidhje me publikimin e videos të KALLXO.com ku dëgjohet një shofer i autobusit, menjëherë pasi të një...

VIDEO - KALLXO.com publikon videon e shoferit që përdor telefonin gjatë vozitjes, ai kërcënon gazetaren

Shoferi i një autobusi me udhëtarë i cili shihet duke përdorur telefonin gjatë vozitjes ka kërcënuar gazetaren e KALLXO.com.

AGK dënon kërcënimin ndaj gazetarëve të Radio Gorazhdecit

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës – AGK ka reaguar pas kërcënimit ndaj gazetarëve të Radio Gorazhdecit.