Postet nga: keqpërdorim i detyrës zyrtare

Paraburgim të pandehurve, dyshohen se keqpërdorën pozitën zyrtare dhe kontrabanduan mallra  

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh të pandehurve M. A. dhe N. ...

Arrestohen dy të dyshuar, për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe kontrabandim me mallra

Dy persona janë dërguar në mbajtje 48 orë nga Policia e Kosovës, pasi dyshohet se njëri ka keqpërdor detyrën zyrtare kurse tjetri dyshohet për kontrabandim ...

Një muaj paraburgim zyrtarit që keqpërdori detyrën

Ndaj të pandehurit M.B., është caktuar masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej 1 muaji. Kjo masë iu caktua për shkak të veprës së dyshuar penale "Keqpërdorim ...

Gjykimi i policit për keqtrajtim, i dëmtuari: Më tha se do t'ma shkrepte një plumb në kokë

I dëmtuari A.P. ka rrëfyer në Gjykatën e Mitrovicës atë që pretendon se përjetoi në stacionin e policisë Jugu në Mitrovicë në tetor 2016 nga ...

Djali i Xhabir Zharkut po hetohet për kansojen e prokurorit që ia akuzoi babanë

 

Xhabir Zharku sot pritet të dalë para Gjykatës, akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Xhabir Zharku, ish kryetar i komunës se Kaçanikut, sot pritet të dal para gjykatësit në Ferizaj për t`u përballur me aktakuzën e Prokurorisë ...

Kryetarit të Malishevës i konfirmohet aktakuza nga Gjykata e Prishtinës

Kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begajt i është konfirmuar aktakuza për keqpërdorim të detyrës zyrtare nga Gjykata e Prishtinës.

Lirohen nga akuzat inspektorët nga Kamenica, akuzoheshin për mos marrjen e masave COVID-19