Postet nga: keqpërdorim detyre

SHKK largon nga puna mbikëqyrësin e Burgut të Dubravës

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK) përmes një  njoftimi bën të ditur se ka larguar nga puna, Sh. G., Mbikëqyrës në Qendrën Korrektuese të ...

Arrestohen dy zyrtarë të Agjencisë së Pyjeve, dyshohet se lejuan të kalojë ilegalisht një kamion me 12 metra dru

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy zyrtarë të Agjencisë së Pyjeve të Kosovës për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Detaje nga gjykimi ndaj inspektorit të ndërtimit nga Drenasi

 

Drenas

Inspektori i Drenasit akuzohet se nuk rrënoi një varg objektesh pa leje

Fitim Veliqi, inspektor i ndërtimit në Drenas po akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare, është deklaruar i pafajshëm.

Ministri Liburn Aliu deklarohet para gjykatës rreth fajësisë (VIDEO)

Ekzamineri i akuzuar se i ndihmoi kandidates: Ishte hera e shtatë për të në test

Në Gjykatën e Prishtinës ka dhënë mbrojtjen ekzamineri i Qendrës për Leje të Vozitjes në Prishtinë, Gëzim Kryeziu, i cili po akuzohet për ...

Pas uljes së dënimit të Shukri Bujës, flet avokati i tij

Ish kryetari i Lipjanit dhe këshillari i Presidentit, Shukri Buja është dënuar sot me 2 vjet denim me burg për veprën e keqpërdorimit të detyrës. ...

Dëshmia e Ragip Begajt në akuzat për korrupsion në Malishevë

Ragip Begaj, kryetar i Malishevës, të hënën ka dhënë dëshminë e tij në gjykimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare ndaj Ismet Mazreku, ...