Postet nga: këmbësorët

Plani operativ policor që po sjell gjoba për këmbësorët që shkelin rregullat në Prizren

Policia në Prizren nga 26.02.2024 ka shqiptuar gjoba ndaj këmbësorëve për kundërvajtje në komunikacion.

Pas raportimit të KALLXO.com, rrethohet vend-punishtja e nënkalimit të ri në Ferizaj - FOTO

Rrethoja janë vendosur tek vendi ku po ndërtohet nënkalimi i ri në Ferizaj, afër Stacionit të Policisë në këtë komunë.

Semaforët afër shkollës ‘Ali Sokoli’, në Prishtinë ka një muaj që janë jashtë funksionit

Në rrugën “Fehmi Lladrovci”, afër shkollës së mesme të mjekësisë “Ali Sokoli”, në Prishtinë, nuk janë duke funksionuar seamforët rreth një muaj.

Aksident në Prishtinë, dy këmbësorë mbesin të lënduar

Dy këmbësorë kanë mbetur të lënduar pasi janë përfshirë në aksident komunikacioni me një veturë.

Rruga e rrezikshme për t`u kaluar në Veternik të Prishtinës

Rruga që shpie nga Prishtina në drejtim të Gjilanit, saktësisht në lagjen në Veternik në Prishtinë paraqet rrezik të madh për qytetarët që e kalojnë, disa prej ...

Të rinjtë e Gjakovës vendosin zebra 3D afër një shkolle - FOTO

Me iniciativën e disa të rinjve në Gjakovë dhe më përkrahjen e GIZ-it gjerman, afër shkollës fillore “Zekeria Rexha” në këtë komunë, janë vendosur zebrat ...

Komuna e Prishtinës vendos grila te udhëkqyri i Mensës

Shpend Ahmeti si kryetar i Prishtinës njihet për vendosjen e barrierave në rrugë duke mos lejuar parkimin e veturave në trotuare dhe ndalimin e këmbësorëve ...

Aksidentohen Dy Këmbësorë në Rrugën ‘Agim Ramadani’

Në rrugën “Agim Ramadani” përballë galerisë së arteve ka ndodhur një aksident trafiku ku janë goditur dy këmbësor.