Postet nga: KB Ylli

Ylli merr fitoren e dytë ndaj Prishtinës në ‘Play-Off’

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës me rezultat 79:70 (27:21, 14:6, 17:18, 21:25), në gjysmëfinalen e dytë të “Play-off”-it.

Publikohen statistikat e më të mirëve në Superligën e Kosovës në Basketboll

Superliga e Kosovës në Basketboll, ka përmbyllur stinorin vjeshtor dhe ka bërë publike statistikat e skuadrave me sulmin dhe mbrojtjen më të mirë.

Golden Eagle Ylli vs Trepça, sfida kryesore e javës së tetë në Superligen e Basketbollit

Gjatë mesjavës do të zhvillohet xhiro e tetë në Superligen e Basketbollit dhe ndeshja ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Trepçës, pritet të jetë sfida kryesore.

Basketboll, Ylli transferon Tamas Bruce

Golden Eagle Ylli ka vazhduar me përforcimin e skuadrës për sezonin e ri në Superligën e Kosovës në basketboll.

Adis Beqiragiq vazhdon kontratën me Yllin

Boshnjaku, Adis Beqiragic do të jetë edhe për dy sezone trajner i skuadrës së Yllit në basketboll.

Liga Unike: Rahoveci mposht Goga Basketin për vendin e tretë

Në ndeshjen për vendin e tretë të Ligës Unike, Rahoveci ka shënuar fitore ndaj Goga Basketit me rezultat 81-74.

Basketboll: Ponte Prizreni mposht Yllin në Suharekë

Ponte Prizreni ka shënuar fitore me rezultat 76-92, ndaj Yllit në kuadër të xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Basketboll: Ylli mposht Trepçën në Mitrovicë

Ylli ka triumfuar ndaj Trepçës në Mitrovicë me rezultat 72-78, në kuadër të xhiros së17-të në Superligën e Kosovës në basketboll.