Postet nga: Kanceri

Shmangni ruajtjen e faturave, mund t’ju shkaktojnë kancer

 

Tumori virtual, mënyra e re për ta parë kancerin

Shkencëtarët në Kembrixh kanë ndërtuar një model 3D të realitetit virtual (VR) për kancerin, duke ofruar një mënyrë të re për ta parë së...

Vdes shkrimtari i njohur izraelit Amos Oz

Shkrimtari izraelit, Amos Oz, ka vdekur nga sëmundja e kancerit në moshën 79 vjeçare, ka njoftuar vajza e tij të premten.

Takat e larta mund t`ju shkaktojnë kancer

Për vite me radhë gratë janë paralajmëruar për dëmtimet që mund t’iu shkaktojnë këmbëve dhe kyçeve këpucët me taka të ...

Shenjat që ju paralajmërojnë për kancerin në mushkri

Nuk keni nevojë të pini duhan që të jeni të prekur nga kjo sëmundje.

Shenjat që tregojnë se jeni prekur nga kanceri në lukth

Le të qartësojmë diçka: kanceri në lukth nuk është i zakonshëm. Si grua, shanset për të pasuar atë janë një në 154, sipas Shoqatës Amerikane të ...

Kanceri në mëlçi, trefishohet numri i të vdekurve

Vdekjet për shkak të kancerit të mëlçisë po shtohen çdo ditë e më shumë. Një njoftim bazuar tek një shoqatë bamirësie ka zbuluar se në Mbretë...

Këshillat e Mjekut: Kolposkopia dhe diagnostikimi i kancerit të qafës së mitrës, trajtimi në Kosovë

Pjesa e mitrës e cila më së shpeshti preket nga sëmundjet malinje është qafa e saj.