Postet nga: kanalizimi

VIDEO: Shpërthejnë ujërat e zeza në oborrin e QKUK-së

Në oborrin e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) ka shpërthyer një gyp i kanalizimit dhe si pasojë oborri dhe rruga ”Shkupi” janë vërshuar nga ujë...

Ahmeti thotë se do të sanohet problemi me kanalizim në ‘rrugën B’

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka shkruar në rrjetin social ‘Facebook’, se problemi me kanalizim në ‘rrugën B’ të kryeqytetit, shumë shpejt do të sanohet.

Nuk e presin më Komunën e Ramiz Lladrovcit, banorët e vendosin vetë kanalizimin

Banorë të lagjes Franca të Tërstenikut të Drenasit kanë vendosur të mos e presin më Komunën për të vendosur kanalizimin.

VIDEO: Shpërthen kanalizimi, vërshohet qendra e Prishtinës

Si pasojë e shpërthimit të kanalizimit është dëmtuar puseta në rrugën “Garibaldi”, që gjendet afër hotelit “Grand”.

Jeta me ujërat e zeza e padurueshme për banorët e lagjes Kalabria - VIDEO

Banorët e rrugës ‘Rexhep Krasniqi’ në lagjen ‘Kalabria’ në Prishtinë përballen çdo ditë me erën e pakëndshme që kundërmon nga ujërat e zeza.

Zllakuqani i Klinës pas 28 ditësh me kanalizim

Komuna e Klinës njofton se kanë filluar punimet për ndërtimin e rrjetit të kanalizimit në fshatin Zllakuqan.

Nesër fillojnë punimet për kanalizimin e fshatit Dush të Klinës

Kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj, ka konfirmuar se nesër fillojnë punimet në rrjetin e kanalizimit në fshatin Dush të komunës së Klinës.

Probleme me Kanalizim, Përmbyten Bodrumet në ‘Rrugën B’

Për shkak të disa problemeve në kanalizim ka pasur përmbytje të bodrumeve në ndërtesat që gjenden në “Rrugën B” të kryeqytetit.