Postet nga: kamioni

Aksident trafiku në Prishtinë

Një aksident trafiku ka ndodhur sot, e premte 05.04.2024, në Lagjen “Arbëria” në Prishtinë, në mes të një veture dhe një kamioni.

Leposaviq, ndalohet kamioni ushtarak që barte dru

Dy serb janë ndaluar përkohësisht në Leposaviq në veriun e vendit pasi janë hasur tek bartnin dru. KALLXO.com ka siguruar fotografi të qytetarëve të ndaluar para ...

Vdes personi që u godit nga kamioni i mbeturinave në Deçan

Policia e Kosovës ka njoftuar për vdekjen e personit i cili dje ishte aksidentuar nga një kamion i një kompanie të grumbullimit të mbeturinave.

Aksidentoi një person, arrestohet shoferi i kamionit në Pejë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një shofer kamioni nën dyshimin se ka goditur një person në Pejë.

Shmangi pikë-kalimet kufitare, policia ndalon drejtuesin e kamionit në Bërnjak

Një kamion dyshohet se ka shmangur pikë-kalimet kufitare të rregullta.

Prokuroria kërkon paraburgimin e shtetasit të Serbisë i kapur me 107 kg drogë në rezervuarin e naftës

Prokuroria e Prishtinës ka bërë kërkesë për caktimin e masës së sigurisë ndaj shtetasit të Serbisë, 32 vjeçarit të dyshuar M. P., i cili u ...

Rrokulliset kamioni në Deçan, vdes një person

Një person ka vdekur dhe një tjetër është lënduar pasi janë rrokullisur me kamion.

Gjashtë të vdekur pas përplasjes së një kamioni në një fshat holandez

Policia holandeze thotë se gjashtë persona u vranë dhe shtatë të tjerë u plagosën pasi një kamion doli nga rruga dhe u përplas me njerëzit që po ...