Postet nga: Kamenicë

SBASHK-u kundër mbylljes së 19 shkollave në Kamenicë, paralajmëron grevë

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Kosovës (SBASHK) ka dalë kundër mbylljes së shkollave në Kamenicë.

Kamenicë: Maskat grabisin makinën

Makina e një qytetari të Kamenicës ka qenë caku i fundit i grupeve të grabitjeve.

Kamenicasi tenton ta shesë lopën e ngordhur për mish

S.Xh. nga Kamenica është arrestuar pasi tentoj ta shesë lopën e ngordhur tek kasapi.

Konfiskohet mish gjedhi i rrezikshëm për konsum

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person në dyshimin për prodhim dhe vënie në qarkullim të artikujve të dëmshëm ushqimor.

Gjendet i vdekur një person në Kamenicë, dyshohet për vetëvrasje

Një person dyshohet se ka bërë vetëvrasje paraditen e sotme në fshatin Roganë të Kamenicës.

Prokuroria në Gjilan kërkon paraburgimin e 44 vjeçarit i cili u kap me drogë

Një 44 vjeçar me inicialet B.M, është ndaluar dje nga policia për posedim të narkotikëve.

Vdekjet në aksidente, anulohet koncerti për nder të çlirimit të Kamenicës

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati ka njoftuar se është anuluar koncerti që është paraparë të mbahet sot për nder të çlirimit të kësaj komune.

Rrezikohen fëmijët me veturë, arrestohen dy të dyshuar

Dy burra janë arrestuar në rrugën Gjilan-Kamenicë, pasi dyshohet se me veturat e tyre kanë rrezikuar disa fëmijë.