Postet nga: Kamenicë

Disa komuna ende pa drejtorë, disa të tjera me kabinete "gjysmake"

Ndonëse betimin e tyre si kryetarë të komunave e kanë bërë në fillim të dhjetorit 2021, kryetari i Gjilani, Junikut, Kamenicës dhe Istogut, ende nuk e kanë kompletuar ...

Konfiskohen mallra të kontrabanduara nga Serbia në Kamenicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se, në fshatin Novosellë të Kamenicës, gjatë kontrollit kanë hasur në një kombi që transportonte pajisje për ngrohje qendrore dhe orendi pë...

Vdekje e dyshimtë në Kamenicë

Një person ka vdekur dje rreth orës 16:00 në Kamenicë.

Goditi murin me veturë, vdes burri nga Kamenica

Një burrë ka vdekur në mëngjesin e djeshëm nga një aksident trafiku që ndodhi në fshatin Shipashnicë e Epërme e komunës së Kamenicës.

Po hetohet rasti i 40-vjeçares nga Kamenica që dyshohet se ka vdekur pas marrjes së një injeksioni

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke hetuar vdekja e 40-vjeçares nga fshati Rogaçicë e Kamenicës.

Një grua 40 vjeçare nga Kamenica dyshohet se ka vdekur pas marrjes së një injeksioni

40 vjeçarja ishte dërguar pa shenja jete në Spitalin Regjional të Gjilanit, dhe më pas siç thonë zyrtarët e Spitalit, ajo ishte rikthyer në jetë pas intervenimit emergjent ...

Arrestohet një person, dyshohet se u dërgonte mesazhe ngacmuese një çifti

Një burrë në Kamenicë është arrestuar nën dyshimin se përmes telefonit u kishte dërguar mesazhe ngacmuese një burri dhe një gruaje, çift bashkëshortor.

Qëndron Kastrati për “festën” te shkollat në Kamenicë: Problemi nuk qëndron te qytetari

Kryetari në largim i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka deklaruar se problemi e as mangësitë te “hapja” e sotme e shkollave nuk qëndrojnë te ...