Postet nga: Kamenicë

Qëndron Kastrati e pranon humbjen në Kamenicë

Kandidati për kryetar të Komunës së Kamenicës i ka uruar fitoren kundërkandidatit të tij nga LVV, Kadri Rahimaj.

Qendron Kastrati pretendon se u sulmua nga imami dhe vëllai i tij në Karaçevë

Kandidati për kryetar të Komunës së Kamenicës, nga lista e PSD-së, Qendron Kastrati ka thënë se është sulmuar mbrëmë nga disa persona.

Rahimaj i Vetëvendosjes: Do ta rikthejmë pushtetin në Kamenicë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Kamenicës, Kadri Rahimaj në “Debat Pernime” ka thënë se do ta rikthejnë Vetëvendosjen në ...

LVV dhe AAK, bëhen bashkë në balotazhin për Kamenicë

Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Kamenicë (Dardanë) do të mbështes kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje!, në raundin e dytë të zgjedhjeve ...

Gjilan, Dënohet roja i pyellit dhe menaxherin i një kompanie private, akuzoheshin për dy vepra penale

Skënder Fetiu, roje pyelli në Kamenicë, i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare, dhe Kamer Leci, menaxher i një kompanie private, i akuzuar për veprimtari ...

Kamenicë: VV e PSD shkojnë në balotazh

Kryetari aktual i Kamenicës, Qëndron Kastratit do t’i duhet që të ballafaqohet në balotazh me kandidatin e LVV-së, Kadri Rahimaj.

Arrestohen dy të dyshuar, për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe kontrabandim me mallra

Dy persona janë dërguar në mbajtje 48 orë nga Policia e Kosovës, pasi dyshohet se njëri ka keqpërdor detyrën zyrtare kurse tjetri dyshohet për kontrabandim ...

Kandidati i Nismës për kryetar të Kamenicës: Do t'i funksionalizoj këshillet lokale

Kandidati për kryetar të Komunës së Kamenicës, Albert Sermaxhaj nga Nisma Socialdemokrate, në Debat Pernime ka thënë se ndër vendimet e para që do të ...