Postet nga: Kamenica

Shembet dheu dhe e zë një person, zjarrfikësit e Kamenicës arrijnë ta nxjerrin të gjallë

Dheu i shembur e ka zënë një person në një kanal, mirëpo falë intervenimit të Zjarrfikësve të Kamenicës, personi i bllokuar është nxjerrë i gjallë.

Kadri Rahimaj përball premtimeve për sigurinë publike

Në kërkim të mandatit të parë për të udhëhequr me Komunën e Kamenicës, Kadri Rahimaj, në “DebatPernime” kishte shpalosur planet e tij për sigurinë ...

Erdhën nga Kamenica për ta vizituar veriun e Mitrovicës, sulmohen katër shqiptarë – Prokuroria dhe spitali japin detaje

Katër shqiptarë janë sulmuar fizikisht të hënën rreth orës 16:40 në sheshin “Car Llazar” në veri të Mitrovicës, ku dy prej tyre janë trajtuar në Spitalin ...

Dalibor Filipoviq është zgjedhur nënkryetar për komunitete në Kamenicë

Dalibor Filipoviq është zgjedhur nënkryetar për komunitete në Komunën e Kamenicës.

Kastrati pas vendimit të Kushtetueses: Kërkojmë jo më pak se dorëheqjen e Arbërie Nagavcit

Ish-kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati ka kërkuar dorëheqjen e ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese në lidhje me  organizimin e ...

Qëndron Kastrati: Besoj në pafajësinë e zyrtarëve komunalë që u arrestuan sot

Ish-kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka reaguar pas arrestimit të tre zyrtarëve komunalë të dyshuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare në lidhje me një ...

Dy shkolla në Kamenicë kalojnë në mësim online

Komuna e Kamenicës ka njoftuar se për shkak të numrit të madh të nxënësve të infektuar me COVID-19 dy shkolla do të kalojnë në mësim ...

Pa mundësi të barabarta për personat e verbër në Kosovë

Lume Berisha, nga Komuna e Kamenicës, rreth 60 kilometra larg nga Prishtina, si pasojë e një fatkeqësie në moshën trevjeçare humbi krejtësisht të parët, por ...