Postet nga: kamala harris

Harris skicon vizionin e SHBA-së për Gazën, pas konfliktit

Nënpresidentja amerikane, Kamala Harris i ka prezantuar të shtunën objektivat amerikane pasi të përfundojë konflikti Izrael-Hamas, duke theksuar se populli palestinez në Gazë dhe në Bregun Perë...

Harris: Rusia ka kryer krime kundër njerëzimit në Ukrainë

Zëvendëspresidentja amerikane, Kamala Harris, tha se Shtetet e Bashkuara kanë arritur në përfundimin se Rusia ka kryer "krime kundër njerëzimit" në luftën e paprovokuar ...

Harris bën thirrje për ndalimin e armëve sulmuese

Nënpresidentja e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris, bëri thirrje që të ndalohen armët sulmuese, teksa ShBA-ja është përballur së fundmi me dy sulme vdekjeprurëse.

Nënpresidentja e Shteteve të Bashkuara infektohet me COVID-19

Shtëpia e Bardhë njoftoi të martën se Nënpresidentja Kamala Harris rezultoi pozitive për COVID-19, çka nënvizon qëndrueshmërinë e virusit shumë ngjitës edhe ...

Zëvendëspresidentja e SHBA-së Kamala Harris: Pushtimi rus i Ukrainës kërcënim për demokracinë në të gjithë Evropën

Zëvendëspresidentja e SHBA Kamala Harris e vuri në pah unitetin midis SHBA-së dhe aleatëve të saj në NATO duke paralajmëruar se pushtimi i paprovokuar i Ukrainë...

Kriza Rusi-Ukrainë, Harris niset për në konferencën e Mynihut

Kriza Rusi-Ukrainë, Harris niset për në konferencën e Mynihut

Nënpresidentja amerikane Kamala Harris niset sot (të enjten) për në Gjermani për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë që mbahet në Mynih, ku do të ...

Për shkak të ekzaminimeve mjekësore, Biden ia bartë pushtetin përkohësisht Kamala Harris

Presidenti i Shteteve të Bashkuara t Amerikës (SHBA), Joe Biden do t’ia bartë përkohësisht pushtetin zëvendëspresidentes Kamala Harris, përderisa Biden do të jetë ...

Zëvendëspresidentja amerikane i vlerëson të rëndësishme marrëdheniet ShBA-Kosovë

Zëvendëspresidentja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris ka thënë se ka qenë kënaqësi për të që të bisedojë të premten me ...