Postet nga: KallxoRinia

Shkrimtarja e re që premton shumë

“Poezia nuk është e vështirë për poetët, duhet të besosh në penën tënde, t’a duash derisa të shndërrohet në qëllim e veprim ...

18-vjeçarja nga Skenderaj do të përfaqësoj Kosovën në Kampionatin Evropian

18-vjeçarja nga Skenderaj, Liridona Hyseni do të përfaqësoj Kosovën në Kampionatin Evropian në fushën e artit figurativ. 

Pianistja nga Gjakova që preku skenën ndërkombëtare

Dafina Kerleshi nga Gjakova është pianiste aktive në koncerte e gara lokale dhe internacionale që 14 vite. Artisja nuk e konsideron këtë si profesion por si mënyrë e të ...

I riu nga Peja që po tregon suksese në tenis

16 vjeçari nga Peja, Melos Nallbani po tregohet shumë i suksesshëm në sportin e tenisit.

Talenti i 12 vjeçarit nga Gjakova për futbollin

Domenik Dodaj ishte vetëm 4 vjeçar kur fillojë të luaj futboll.

Ministrja i ndan mirënjohje nxënëses Era Syla për suksesin në garën evropiane të matematikës

Ministrja  e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit Arbërie Nagavci i ka ndarë mirënjohje nxënëses Era Syla për fitoren e medaljes së argjendtë në Olimpiadë...

Shëndeti mendor i nxënësve përgjatë sfidave me mësimin online

Jo çdo shkollë në Kosovë ka një psikolog ku të kenë mundësi të shprehin mundimet e tyre të përditshme dhe që do  të ndihmonte shkollën në funksionimin ...

Nxënësit nga Prishtina trajnohen në fushën e gazetarisë

KALLXO.com të shtunën dhe të dielën hapi dyert për rreth 17 nxënës nga Prishtina që në një vizitë studimore panë nga afër funksionimin e ...