Postet nga: kallxo pernime

Si u infektua Naser Ramadani me coronavirus?

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, Naser Ramadani, ka rezultuar sot me COVID-19, në ditën të cilën ai pritej të vaksinohej me vaksinën ...

Rrëfimi i Naser Ramadanit për COVID-19 dhe vaksinimin - LIVE

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, sonte në emisionin "Kallxo Pernime" tregon rreth gjendjes së tij shëndetësore pas infektimit me COVID-19.

Denoncuesi i prokurorit Ramiz Buzhala rrëfen se si e trajtojnë në Gjykatën e Gjakovës

Ruzhdi Ramadani, vëllai i Mentor Ramadanit, i cili vite më parë kishte denoncuar një prokuror se e kishte udhëzuar që të tërhiqej nga një ndjekje penale sot ...

Si duhet të sillemi pasi të marrin vaksinën anti-COVID?

Rreth 200 punonjës shëndetësorë nga Kosova u vaksinuan të shtunën në Kukës të Shqipërisë, pasi shteti shqiptar vendosi që t’i dhuroj një numër ...

Pse mjekët kosovarë po hezitojnë të vaksinohen?

Të shtunën e kaluar rreth 200 mjekë kosovarë janë vaksinuar me vaksinën “AstraZenca” në Kukës.

Rrëfimi i mjekëve kosovarë pas vaksinimit në Shqipëri

Të shtunën, disa mjekë nga Kosova udhëtuan drejt Shqipërisë për të marrë dozën e parë të vaksinës anti-COVID-19.

Përvojat me vaksinën - LIVE

Në emisionin “Kallxo Pernime” do të ndiqni rrëfimin e katër mjekëve kosovarë që morën vaksinat kundër COVID-19 në Shqipëri.

Lul Raka flet për pasojat e COVID-19 në Kosovë