Postet nga: kallxo pernime

Dyshimet se polici u përfshi në aferën e abuzimit seksual të së miturës - LIVE

Në emisionin e sotëm "Kallxo Përnime" po transmetohen detaje të reja të arrestimit të një zyrtari policor, i cili dyshohet se është përfshirë në një aferë të ...

Neuropsikiatri Blyta: Debatet politike po ua rrisin tensionin e gjakut qytetarëve

Debatet televizive po ua rrisin tensionin e gjakut dhe po u shkaktojnë stres qytetarëve. Kështu ka thënë neuropsikiatri, Afrim Blyta, në një intervistë për "Kallxo Pë...

A kanë të drejtë mjekët që po refuzojnë vaksinën anti-COVID-19?

Marrja e vaksinës anti-COVID-19 të shpëton nga vdekja. Kështu ka thënë neuropsikiatri i njohur kosovar, Afrim Blyta, në një intervistë për "Kallxo Përnime".

Zbulimi i falsifikimeve - Policia kufitare e Kroacisë kërkoi nga IKShPK të verifikojë disa teste që dyshohej se ishin falsifikuar

Tre raste janë identifikuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik e të cilat janë raportuar edhe në Policinë e Kosovës për falsifikime të testeve PCR pë...

Laboratorët privatë raportuan disa raste ku hasën në teste PCR të falsifikuara

Disa persona janë arrestuar nën dyshimin se kanë kryer vepër penale të falsifikimit të një dokumenti zyrtar ashtu siç konsiderohen të jenë rezultatet e testeve PCR për ...

Mashtrimet me testet PCR për coronavirus- LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet hulumtimi për rastet që po hetohen për falsifikim të testeve PCR për COVID-19.

Bastisja në shtëpinë e të dyshuarit për fajde- Pamje ekskluzive

Driton Podrimqaku javën e kaluar u bë person i kërkuar nga ana e Prokurorisë e Policisë në Pejë.

Raportimin e viktimës së fajdesë KALLXO.com e dërgoi në Prokurori në Pejë

Një qytetar nga Peja kishte raportuar në KALLXO.com se ishte viktimë e fajdesë.