Postet nga: kallxo pernime

Arben Gashi përballë Jeta Xharrës - LIVE

Sonte në 20:30 në debatin "Kallxo Pernime", që transmetohet në RTV Dukagjini dhe KALLXO.com, është ish-shefi i deputetëve të LDK-së, Arben Gashi.

Faton Bislimi: Pretendoj ta bëj Kosovën më mirë se Zvicra e Britania

Ish-deputeti i LDK-së, Faton Bislimi, në debatin "Kallxo Pernime" ka komentuar njërën nga pikat e marrëveshjes së 4 shtatorit në Uashington, atë për ndaljen e Kosovës ...

PDK: Do t’i kemi dy kandidatë nga Lugina e Preshevës në listën për deputetë

Ish-deputetja e PDK-së, Ariana Musliu Shoshi, në "Kallxo Pernime" ka deklaruar se PDK tashmë i ka ndarë dy vende në listën e saj për kandidatë nga Lugina e ...

Diaspora dhe politika e jashtme sonte në 'Kallxo Pernime'

Sonte me fillin në ora 20:30 në KALLXO.com dhe në RTV Dukagjini mund të ndiqni debatin për diasporën dhe votat e diasporës.

'Dreka' që e bëri konsull nipin e Sami Lushtakut, këshilltari i Pacollit e mohon të ketë ndodhur

Ish kryetari i Komunës së Skenderajt Sami Lushtaku në emisionin e mbrëmshëm në 'Kallxo Pernime' ka folur edhe për emërimin e nipit të tij konsull ...

Bahtiri-Lushtakut: Nuk je njeri i fjalës, ma patët premtuar krejt pasurinë nëse rizgjidhem kryetar

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri i ka reaguar ish- kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtakut në lidhje me intervistën e djeshme në Kallxo Pernime.

I kam thënë Zyrës së Prokurimit: Në kushte të barabarta tenderi t'u jepet kompanive të Skenderajt

Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, ka folur për tenderët e shumtë që kompania e Rrustem Rukollit ka marrë në Komunën e Skenderajt.

Sami Lushtaku:Tunë Kqira është ma burrë se disa që flasin për të

Sami Lushtaku ka komentuar raportimet se ai ishte takuar me Tunë Kqirajn, i cili ishte akuzuar për fajde.