Postet nga: kallxo pernime

Sonte në 20:30 përfaqësuesit e partive politike flasin për shëndetësinë

Kosova dhe e gjithë bota janë duke u përballur me pandeminë COVID-19 duke bërë kështu që shëndetësia të vazhdojë të jetë temë kyqe për ...

Manaj: Abelard Tahiri në Komision e mbështeti Projekt-kodin civil e në Kuvend jo

Ish-deputeti i LDK-së dhe ish-kryetari i Komisionit për Legjislacion, Shkëmb Manaj, tha se deputetët e PDK-së, më konkretisht, ish-ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, nuk e ka ...

Selimi: LDK me të dy duart ka ndërhyrë në sistemin e drejtësisë

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Selim Selimi, ka deklaruar se ka qenë kundër shuarjes së Task-Forcës Anti-Korrupsion.

Polemika mes Tahirit dhe Gashit për shkarkimet e drejtorëve të Policisë dhe kontrabandën në veri

Në debatin ‘Kallxo Përnime’ po diskutohet për sistemin e drejtësisë dhe luftimin e korrupsionit. Ky debat është duke u zhvilluar me polemika mes ish-minstrit të Drejtësisë, ...

Ish-ministri i Drejtësisë: Pasuria që duhet konfiskuar është jashtë Kosovës

Ish-ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në debatin për drejtësi në ‘Kallxo Pernime’ ka deklaruar se pasuria që duhet konfiskuar dhe hetuar për persona të ndryshëm ë...

Abelard Tahiri: Shuarja e Task-Forcës Anti-Korrupsion i ka dhënë një goditje prokurorisë

Ish-ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në debatin për drejtësi në ‘Kallxo Përnime’ ka komentuar shuarjen e Departamentit Special Anti-Korrupsion nga ana e Qeverisë Hoti.

Gashi: Prokurorët e Kosovës janë të pavarur vetëm në letra

Kreshnik Gashi, redaktor në KALLXO.com në debatin për drejtësi të ‘Kallxo Përnime’, tha se prokurorët e Kosovës nuk janë të pavarur për të ...

Drejtësia dhe luftimi i korrupsionit - LIVE

Në debatin e sontëm "Kallxo Pernime" diskutohet për drejtësinë dhe luftimin e korrupsionit.