Postet nga: Kallëzimi penal

Reagon MASh pas kallëzimit penal të LV-së për tenderin mbi 2.8 milionësh

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka dhënë sqarime sa i përket kallëzimit penal që është dorëzuar dje nga ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim ...

LVV dorëzon kallëzim penal ndaj ministrit të MASH dhe dy zyrtarëve të kësaj ministrie

Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka ka dorëzuar sot në Prokurorinë Speciale një kallëzim penal ndaj ministrit të Arsimit dhe Shkencës dhe dy zyrtarëve ...

Deputetët e LVV dorëzojnë kallëzim penal për “abuzim me furnizim me oksigjen në spitalet e Kosovës”

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje sot kanë dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Speciale për, siç thonë ata, abuzim me furnizim me oksigjen në spitalet e ...

Kryeprokurori: Kallëzimet penale për të arrestuarit gjatë pandemisë do të hudhen poshtë

Në emisionin e “Drejtësia në Kosovë” Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë, Shyqiri Syla shpjegoi se pse dosjet e personave të arrestuar pas masave të para të ndërmarra ...

Kallëzimi penal i Sveçlës: Cili është dënimi për Hashim Thaçin nëse shpallet fajtor

Presidenti Hashim Thaçi mund të dënohet deri në 3 vjet burgim nëse gjendet fajtor lidhur me deklarimet e tij për të mos respektuar vendimin e Qeverisë Kurti ...

Kurti kërkon që kallëzimi penal ndaj Thaçit e Veselit të bëhet aktakuzë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër nga VV, Albin Kurti ka deklaruar se sot së bashku me ish-shefin e grupit parlamentar të kësaj ...

Kurti në Prokurori për deklaratat e Thaçit e Veselit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sapo ka hyrë në Prokurorinë e Prishtinës për të dhënë dëshminë në kallëzimin penal që e ka ...

Kallëzim penal ndaj Kristë Gjokajt dhe pesë policëve tjerë

Prokuroria e Gjakovës ka pranuar kallëzimin penal për Kristë Gjokajn dhe 5 zyrtarët tjerë policorë.