Postet nga: kallëzim penal

PSD dorëzon kallëzim penal për pagesën 5 euro për vetura

Kryetari i Partisë Socialdemokratke, Dardan Molliqaj dhe anëtari i kryesisë, Dren Kukaj, kanë dorëzuar sot kallëzim penal ndaj zëvendësministrit në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapë...

LVV ushtroi kallëzim penal për tri drejtori të Fushë Kosovës, dyshojnë për keqpërdorim të rreth 100 mijë eurove

Asamblistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Fushë Kosovës, kanë dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Themelorë në Prishtinë, për tri drejtori të ...

Ekskluzive: IPK bën kallëzim penal ndaj 22 policëve për deportimin e ‘gylenistëve’

Më shumë se 1 vjet e 4 muaj pasi gjashtë shtetas turq - të njohur më vonë si “Gylenistët”- u ndaluan dhe u dëbuan në mënyrë të mistershme ...

Ministria e Bujqësisë: Vetëvendosje ushtroi kallëzim penal për poena politike

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ka reaguar pas kallëzimit penal të Lëvizjes Vetëvendosje për keqpërdorimet me subvencione bujqësore në këtë ...

Kurti kërkon të dijë çfarë ka ndodhur me kallëzimin penal ndaj Thaçit dhe Veselit

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka shkruar se sot është  bërë një muaj që kur kanë paraqitur kallëzim penal ndaj presidentit të Kosovës dhe Kryetarit të ...

Kallëzim penal ndaj Ramadan Mujës dhe ish-kryetarit të PDK-së në Prizren

Udhëheqësi i Zyrës Ligjore në Komunë e Prizrenit, Arben Krasniqi ka dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë e Prizrenit ndaj ish-kryetari të PDK-së në Prizren, Nijazi ...

Nënat gjakovare sot bëjnë kallëzim penal në Prokurorinë Speciale

Nënat gjakovare, pjesë e shoqatës “Thirrjet e Nënave” sot në orën 10:00 do të dorëzojnë kërkesën për kallëzim penal ndaj serbëve ...

Kallëzim penal ndaj kryetarit të Odës së Avokatëve Osman Havolli

Kryetari i degës së OAK-së, në Prishtinë, Nasuf Hasani ka ushtruar kallëzim penal ndaj kryetarit të OAK-së, Osman Havolli, nën dyshimet për keqpërdorim të besimit.