Postet nga: kadri zeka

Kurti: Liria e Kosovës, ëndrra e përjetshme Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës

Në 40- vjetorin e vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, organizoi akademi përkujtimore në nderim të tre ...

Studimet, zgjedhjet e të rinjve mes dëshirës dhe mundësisë financiare

Kur nxënësit mbarojnë shkollën e mesme fillojnë të mendojnë për të ardhmen e tyre, dilemat se çfarë të studiojnë janë të shumta. Ka disa faktorë që ...

Tosuni: Përmirësimi i cilësisë së arsimit të lartë, synim im kryesor

Gëzim Tosuni, profesor në Universitetin e Gjilanit “Kadri Zeka” , i cili është kandidat për anëtar të Këshillit Shtetëror të Cilësisë, ka bërë të ...

39 vjet nga vrasja e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës

17 janari i vitit 1982, është dita kur u vranë në një atentat vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.

Shtatorja e Kadri Zekës, anëtarët e komisionit zgjodhën fitues kolegun e tyre

Skulptori Agon Qosa, një nga kandidatët konkurues për ndërtimin e skulpturës së Kadri Zekës, e cila do të vendoset në Gjilan, pretendon se Komisioni vlerë...

Krerët shtetëror kujtojnë vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zëkën në 38 vjetorin e vrasjes

Krerët shtetëror, presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj kanë kujtuar sot përmes postimeve në rrjetin social Facebook, vëllezërit Jusuf e ...

Universiteti i Gjilanit themelon edhe një fakultet

Këshilli Drejtues i Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan ka marrë vendim për themelimin e Fakultetit të Shkencave të Aplikuara.

Universiteti 'Kadri Zeka' në Gjilan mbajti provimin pranues për master

Në Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan, është mbajtur sot provimi pranues për studimet master, respektivisht për programin e-qeverisja, program ky i përbashkët mes Fakultetit të Shkencave ...