Postet nga: Kadri Veseli

Konjufca: Thaçi e Veseli dëshiruan eliminimin politik të VV-së

Pas Albin Kurtit në Prokurorinë e Prishtinës është deklaruar edhe Glauk Konjufca.

Seanca konstituive e Kuvendit, pasditen e 26 dhjetorit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, në detyrë Kadri Veseli pas mbledhjes së Kryesisë ka bërë të ditur se me datë 26 dhjetor në ora 15:00 do të mbahet seanca konstituive ...

Kadri Veseli për Syrin e Popullit: Ato që i kam thënë janë të vërteta

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli është deklaruar për akuzat për shpifje nga Lëvizja Vetëvendosje për rastin e organizatës "Syri i Popullit".

Kurti kërkon që kallëzimi penal ndaj Thaçit e Veselit të bëhet aktakuzë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër nga VV, Albin Kurti ka deklaruar se sot së bashku me ish-shefin e grupit parlamentar të kësaj ...

Kurti në Prokurori për deklaratat e Thaçit e Veselit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sapo ka hyrë në Prokurorinë e Prishtinës për të dhënë dëshminë në kallëzimin penal që e ka ...

Kallëzimi penal ndaj Thaçit e Veselit, Kurti e Konjufca ftohen në Prokurori

 

Prokuroria fton Kurtin e Konjufcën për të dëshmuar në rastin kundër Thaçit e Veselit

Më shumë se 7 muaj pasi kishin dorëzuar kallëzim penal ndaj Presidentit të Kosovës dhe ish-Kryeparlamentarit, zyrtarët e Vetëvendosjes u ftuan  për të dëshmuar ...

Veseli kthehet në Kosovë pas intervistimit nga Gjykata Speciale

Ish-kryetari i Kuvendit, njëherësh kryetar i PDK-së, Kadri Veseli sot është kthyer në Kosovë pas intervistimit në Hagë nga Gjykata Speciale.