Postet nga: Kaçaniku

Nënshkruhet kontrata, 9,500 euro për dekorimin e Kaçanikut për festat e fundvitit

Komuna e Kaçanikut ka njoftuar se ka nënshkruar kontratën në vlerë 9 mijë e 500 euro për dekorimin e qytetit për festat e fundvitit.

Kaçanik, një punëtor lëndohet në vendin e punës

Një punëtor është lënduar në vendin e punës në Kaçanik, pasi derisa ishte duke çmontuar një shtyllë në vend punishten e kompanisë, i kishte rënë ...

Aktivisti i ambientit: Gjendja e lumenjve në Kaçanik është e tmerrshme

Aktivisti i ambientit nga organizata joqeveritare ‘Gjethi’, Valon Raka, ka thënë se gjendja e lumenjve në komunën e Kaçanikut është e tmerrshme.

Lufta e Kosovës në sytë e piktorit që lindi pas luftës

Edhe pse Fetah Shehu nga Begraca e Komunës së Kaçanikut ka lindur pas luftës në Kosovë, në pikturat e tij pasqyrohen vuajtjet e kosovarëve gjatë luftë...

Kandidati i pavarur për kryetar: Kaçaniku nuk është qendra e xhihadizmit 

Kandidat i pavarur për kryetar të Kaçanikut, Shukri Luta në Debat Pernime ka thënë se i mohon deklarimet dhe pretendimet se komuna e tij është qendra e ...

Prioritetet e qeverisjes lokale të kandidateve gra për asambliste në Kaçanik 

Kandidatet gra për asambliste në Kuvendin Komunal të Kaçanikut, në Debat Pernime kanë shpalosur prioritetet dhe politikat e tyre në rast se marrin mandat nga zgjedhjet e 17 tetorit.

Kandidati i LDK-së premton transport pa pagesë për nxënësit e Kaçanikut nga 1 janari 2022

Kandidati nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për kryetar të Kaçanikut, Shkëlqim Jakupi ka premtuar se nëse fiton zgjedhjet, nga 1 janari i vitit 2022, transporti për ...

Kandidati i LVV-së për Kaçanikun premton se do të ndërtoj tualete të reja në institucionet komunale

Kandidati nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, për kryetar të Komunës së Kaçanikut Jeton Raka, ka thënë se me qeverisjen e tij do të ...