Postet nga: kabineti

Në ditën e tij të parë të punës, kryeministri Abazoviq pret në takim delegacionin amerikan

Në ditën e para të punës së tij si kryeministër i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka takuar zyrtarët të lartë amerikanë.

Kabineti i ministrit të Financave Hekuran Murati

Ministria e Financave Punës dhe Transfereve në Qeverinë e Kosovës drejtohet nga ministri Hekuran Murati.

Kabineti i ministrit Xhelal Sveçla

Numër të madh këshilltarëve  posedon Ministria e Punëve të Brendshme e cila udhëhiqet nga ministri Xhelal Sveçla.

Kabineti i ministres së Tregtisë, Rozeta Hajdari

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) në Qeverinë e Kosovës drejtohet nga ministrja Rozeta Hajdari.

Besnik Bislimi me dy shoferë në kabinet

Kabineti i zëvendëskryeministrit të parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi përveç këshilltarëve e asistentëve ka në përbërje edhe ...

Kabineti i kryediplomates Donika Gërvalla

Donika Gërvalla - Schwarz mbanë dy pozita në qeverinë Kurti 2. Ajo përveç që është ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës është edhe zëvendëskryeministre.

Qeveria ndan 40 mijë euro për Këshillin për Bashkëpunim Rajonal

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme i ka miratuar dy projektligje, katër rregullore dhe ka shqyrtuar disa vendime tjera.

Kabineti qeveritar i Albin Kurtit

Kryeministri në ardhje i Qeverisë së Kosovës, në seancën e sotme para deputetëve prezantoi edhe ekipin e tij qeveritar, i cili do të përbëhet nga 15 ...