Postet nga: Josep Borell

Situata në veri dhe takimi me Kurtin në Paris, Borrell u raporton sot ministrave të BE-së

Situata në veri të Kosovës do të jetë temë diskutimi në takimin e sotëm të Këshillit të Ministrave të BE-së në Bruksel. Për zhvillimet e fundit ...

Vuçiq thotë se do të takojë Borellin dhe Lajçakun në Paris: Është planifikuar bisedë edhe me Macronin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq gjatë ceremonisë së ndarjes së dekoratave për ish-drejtorin e Policisë së Kosovës për rajonin e veriut, Nenad Gjuriq dhe me ish-shefin ...

Borrell pas takimit me Kurtin: Djegia e makinave e papranueshme, ftojmë të gjithë për përmbajtje

Shefi i Politikës së Jashtme dhe Sigurisë, Josep Borrell, pas takimit më kryeministrin Albin Kurti ka dënuar djegien e veturave të qytetarëve serbë që kanë konvertuar veturat ...

Borell për bisedën me Kurtin: Ishte diskutim i mirë

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell gjatë ditës së djeshme ka zhvilluar një bisedë telefonike me Kryeministrin Albin Kurti.

Borrell mbledh në New York liderët e Ballkanit Perëndimor

Me ftesë të shefit të diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, më 20 shtator liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen në New York.

Qeveria e Kosovës tregon temat e diskutuara sot në takimin e Brukselit

Qeveria e Kosovës është deklaruar për takimin e sotëm trepalësh në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, presidentit të Serbisë dhe përfaqësuesve ...

Momenti i sikletshëm i Borrellit kur presidenti serb nuk ia zgjati dorën

Pa shtrëngim duarsh ka filluar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, nën ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian.

Përfundon biseda trepalëshe, vazhdojnë takimet ndaras me BE-në

Në Bruksel ka përfunduar rundi i parë i takimit trepalësh midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me ndërmjetësimin ...