Postet nga: john bolton

Shkarkimi i Bolton rrit shpresat – dhe frikën – në Ballkan

Shkarkimi i papritur nga Donald Trump i “aleatit të Serbisë në Shtëpinë e Bardhë” si Këshilltar i Sigurisë Kombëtare ka shqetësuar Beogradin, por shumica e ekspertë...

SHBA-ja kërkon nga Britania të zbatojë referendumin për Brexit-in

Këshilltari për Siguri Kombëtare i Shteteve të Bashkuara, John Bolton akuzoi institucionet politike të Britanisë së Madhe për dështim në zbatimin e rezultateve të referendumit ...

Thaçi zhvillon bisedë telefonike me John Boltonin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me Këshilltarin për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, John Bolton.

Edi Rama bisedon me John Bolton për bisedimet Kosovë – Serbi

Në sallën e Kuvendit, kryeministri Rama reagoi kundër përgjimeve të publikuar nga VOA, duke theksuar se po përdoret nga “kazani” i Tiranës. Por nga foltorja ...

Bolton: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë të arrihet sa më shpejt

Këshilltari amerikan për Siguri Kombëtare në Shtetet e Bashkuara, John Bolton, përmes rrjetit social Twitter ka thënë se Kosova dhe Serbia duhet të arrijnë një ...

Bolton: SHBA-ja e gatshme për të ndihmuar arritjen e qëllimit historik

Këshilltari kryesor për sigurinë kombëtare i presidentit Donald Trump, John Bolton, ka njoftuar për takimin që e ka pasur me presidentin e Kosovës, Hashim Thaç...

Presidenti Thaçi takohet me John Bolton, merr mbështetje për marrëveshje me Serbinë

Presidenti Hashim Thaçi ka marrë mbështetjen e administratës amerikane për arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

SHBA mund të lehtësojë sanksionet në Iran për ‘miqtë dhe aleatët’

Këshilltari amerikan për Siguri Kombëtare, John Bolton ka thënë se Shtëpia e Bardhë dëshiron që sanksionet e vëna në sektorin e naftës ...