Postet nga: Johannes Hahn

Hahn: Kosova ta heqë taksën doganore ndaj Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës

Komisioneri i Bashkimit Europian për Zgjerim, Johannes Hahn, ka përsëritur kërkesën drejtuar qeverisë së Kosovës për ta larguar taksën ndaj produkteve të ...

Hahn lëviz nga qëndrimi: Taksa së paku të pezullohet

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn, tha se është e rëndësishme që dialogu Kosovë-Serbi duhet të rifillojë sa më shpejt që është e mundur.

Haradinaj i reagon Hahn-it: Deklarata për shkëmbim territoresh, shkatërruese

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj deklaratave të komisionarit të BE, Johannes Hahn, për shkëmbim territoresh me Serbinë.

BE, përmes Hahn, i kthehet sërish idesë për ndryshim kufijsh Kosovë - Serbi

Johannes Hahn-it, komisionerit të Bashkimit Evropian për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat për Zgjerim, i duket Uashingtoni "interesant", raporton The Washington Post.

Hahn: Bllokimi i dialogut me Prishtinën nuk duhet ta ndalë integrimin e Serbisë

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johanes Han, tha në Beograd se i vjen keq që dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit është në bllokadë por, sipas tij, kjo ...

Hahn tregon se çka bisedoi me liderët kosovarë në Mynih

Komisioneri Johannes Hahn gjatë pjesëmarrjes së tij në Konferencën për Siguri që është duke u mbajtur në Mynih të Gjermanisë, ka zhvilluar një takim me liderët ...

Thaçi: Hahn pritet të marrë rol dialogues në pezullimin e taksës

Pas takimeve në Konferencën e Sigurisë e cila po mbahet në Munih të Gjermanisë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se gjatë takimit me komisionerin Johannes ...

Haradinaj i thotë Hahn-it: Njohja nga Serbia, parakusht për heqjen e taksës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u takua me Komisionerin Evropian për Politika të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn gjatë pjesëmarrjes në Konferencën e 55...