Postet nga: Joe Biden

Biden Sot Vjen në Kosovë

Biden të mërkurën pritet të takohet me Presidentin Hashim Thaçi dhe Kryeministrin Isa Mustafa, ndërsa afër kampit Bondsteel do të marrë pjesë në përurimin ...

Holli i Kuvendit Dekorohet për Biden-in

Flamuj amerikanë janë duke u vendosur në këtë holl në vizitën e fundit që Biden do t’i bëjë Kosovës si zëvendëspresident.

Biden do të Inkurajojë Dialogun Kosovë- Serbi në Vizitën Lamtumirëse

Zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Joe Biden do të vizitojë Beogradin dhe Prishtinën nga 15 deri më 17 gusht si pjesë e turneut ballkanik të destinuar për përmirësimin ...

Selmanaj: Ratifikimi i Demarkacionit u Shty për Biden-in

Edhe pse Qeveria e Kosovës ratifikimin e marrëveshjes së përcaktimit të vijës kufitare me Malin e Zi të nënshkruar më 26 gusht 2015 në Vjenë e dë...

Mustafa Gati për Mikun Biden

“Po bëjmë përgatitjet intesive për pritjen e mikut të madh të Kosovës, zëvendëspresidentit të SHBA-së, Joe Bajden. Vizita e njeriut të dytë të demokracisë ...

Beau Biden Shpallet 'Qytetar Nderi' i Gjilanit

13:02

Rruga Gjilan- Ferizaj Merr Emrin e Birit të Joe Biden

Qeveria e Kosovës ka vendosur që ta nderojë Beau Biden, birin e ndjerë të Zëvendës Presidentit të SHBA-ve Joe Biden, duke e pagëzuar një pjesë të ...

Jahjaga Përshëndetet me Amerikën

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga u prit sot në Shtëpinë e Bardhë nga Zëvendëspresidenti amerikan Joseph Biden.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!