Postet nga: jerusalemi

Vuçiq për ambasadën në Izrael: Interesat e Serbisë kanë ndryshuar

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se Serbia do të veprojë në përputhje me interesat e saj sa i takon zhvendosjes së ambasadës serbe nga Tel Avivi ...

Izraeli vret komandantin e Hamasit, përshkallëzohet dhuna

Izraeli tha të mërkurën se ka vrarë 16 pjesëtarë të Hamasit në Gaza.

BE komenton hapjen e zyrës çeke në Jerusalem, pasi kritikoi Kosovën

Një ditë pasi Kosova bëri të ditur se ka hapur zyrtarisht Ambasadën e saj në Jerusalem, Bashkimi Evropian shprehu keqardhje për këtë vendim.

Kosova hapi zyrtarisht ambasadën në Jerusalem

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka njoftuar se është hapur edhe zyrtarisht Ambasada e Kosovës në Izrael me seli në Jerusalem, bazuar në Marrëveshjen ...

Edi Rama refuzon kërkesën amerikane për ta zhvendosur ambasadën në Jerusalem

Kryeministri shqiptar, Edi Rama refuzoi me mirësjellje një kërkesë publike nga Presidenti i SHBA-së Donald Trump për të zhvendosur ambasadën e Shqipërisë në Jeruzalem pasi ...

Papa bën thirrje për 'pajtim në Tokën e Shenjtë'

Papa Françesku thotë se “dialogu dhe pajtimi” janë të nevojshme në Tokën e Shenjtë dhe gjithë Lindjen e Mesme.

37 ​​palestinezë vdesin në protesta pasi SHBA-ja përgatitet ta hapë ambasadën në Jerusalem

Zyrtarët palestinezë thonë se së paku37  vetë kanë vdekur në raundin e fundit të protestave, raporton New York Times.

Abbas: ShBA për Kryeqytet të Palestinës Ka Paraparë një Fshat

Presidenti palestinez, Mahmoud Abbas, ka konfirmuar raportet se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paraparë që kryeqytet i shtetit të ardhshëm të Palestinës të jetë një fshat ...