Postet nga: Jeffrey M. Hovenier

VIDEO - Nis Parada e Krenarisë në Prishtinë, Ambasadori amerikan: Mbështesim komunitetin LGBTI

Në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë ka filluar mbajtja e Paradës së Krenarisë.

Zëvendëskryeministrja Rexhepi takon ambasadorin Hovenier

Zëvendëskryeministrja Emilia Rexhepi ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier.

Mbyllet për media takimi i ambasadorit të ShBA-së me Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë

Takimi i Ambasadorit të SHBA-së në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier me anëtarët e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, po mbahet i mbyllur për media.

Ambasadori i SHBA-së takoi “Ekipin e Unitetit” të Kosovës të kohës së bisedimeve të Vjenës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier, është takuar me anëtarët e Ekipit të Unitetit të Kosovës të bisedimeve të Vjenë...

Ambasadori amerikan: Ne e dimë se ku është kufiri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier ka mbajtur një takim me liderë të Listës Serbe por edhe me kryetarët e katë...

Ambasadori amerikan në Kosovë kërkon të bëhet më shumë për të pagjeturit

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier në ditën Kombëtare të Personave të Zhdukur të Kosovës, ka thënë se qëndrojnë pranë familjeve të cilat ...

Ambasadori amerikan: SHBA ndihet e nderuar pasi sot u shpall ditë zie në nderim të Albright

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier është shprehur se shteti amerikan është nderuar me vendimin e Qeverisë së Kosovës  për të njohur kontributin e ish sekretares ...

Ambasadori amerikan falënderon Kosovën për mbështetjen ndaj Ukrainës

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier, e ka falënderuar Kosovën për përkrahjen ndaj Ukrainës, pas pushtimit rus që po ndodhë atje.