Postet nga: Jeff Bezos

2% e pasurisë së Elon Musk mund të zgjidh problemin e urisë në botë

2% e pasurisë së Elon Musk mund të zgjidh problemin e urisë në botë

Një grup i vogël individësh shumë të pasur mund të ndihmojë në zgjidhjen e urisë në botë me vetëm një pjesë të vlerës së tyre neto, ...

Jeff Bezos niset drejt Hapësirës

Miliarderi Jeff Bezos është nisur të martën drejt Hapësirës, duke realizuar fluturimin e parë me ekip në anijen raketë të kompanisë së tij, Blue Origin.

Jeff Bezos, themeluesi i Amazon, largohet nga pozita e Shefit Ekzekutiv 

Që nga sot, themeluesi i Amazon, Jeff Bezos do t'a dorëzojë titullin e tij si shef ekzekutiv tek Andy Jassy, për t'i dhënë fund udhëheqjes më ...

Themeluesi i Amazonit do të udhëtojë në hapësirë

Themeluesi i Amazonit, Jeff Bezos, do të fluturojë muajin e ardhshëm në hapësirë, bashkë me vëllain e tij.

Jeff Bezos, njeriu më i pasur në botë, jep dorëheqjen si shef ekzekutiv i kompanisë Amazon

Jeff Bezos është larguar nga pozita e tij si shefi ekzekutiv i kompanisë Amazon, ka bërë të ditur kompania në fjalë ditën e martë, njofton Euronews.

Ish-gruaja e shefit të Amazon jep miliarda dollarë donacione

MacKenzie Scott, ish-gruaja e themeluesit të Amazonit, Jeff Bezos, ka dhuruar mbi katër miliardë dollarë për ushqime dhe ndihma emergjente, brenda katër muajsh.

Brenda një dite, pasuria e Jeff Bezos shënoi rritje prej 13 miliardë dollarësh

Brenda një dite, pasuria e pronarit të kompanisë Amazon, Jeff Bezos, shënoi rritje prej 13 miliardë dollarësh.

Kompania Amazon do të investojë 1 miliard dollarë në Indi

Shefi i kompanisë Amazon, Jeff Bezos ka njoftuar se do të realizojë investime të mëdha në Indi, duke thënë se ky shtet është kyç për rritje të ...