Postet nga: Java e Filmit

Dy filma shqiptarë shfaqen sot në Kinemanë ABC në Prishtinë

Sonte në Kino ABC në Prishtinë , duke filluar nga ora 18:00 do të shfaqen dy filma shqiptarë në kuadër të “Javës së filmit shqiptar”.

Java e filmit në Kino ARMATA

Këtë javë në Kino Armata mund të shihni filmat “Martesa (2017)”, “ Shpia e Agës” (2019) dhe “Zana”(2019) dhe Stand Up “Seriozisht”.  Sipas njoftimit të Kino ARMATA filmat do të shfaqen ...

Në Bujanoc mbahet ‘Java e Filmit të Kosovës'

Qendra Kinematografike e Kosovës në bashkëpunim me Këshillin Nacional Shqiptar dhe Shtëpinë e Kulturës, për të dytin vit me radhë, nga 20 deri më  24 dhjetor 2019, ...

Kino Armata dhe Termokiss mbajnë javën e filmit francez

Nga 13 deri në 29 gusht 2019 në Kino Armata dhe Termokiss në Prishtinës do të mbahet java e filmit francez “Kino n’sheher”.

Nis sot në Prishtinë 'Java e Filmit Kosovar'

Me shfaqjen e filmit artistik të metrazhit të shkurtër “Ajo” të More Raçës dhe filmit artistik të metrazhit të gjatë "Martesa" të Blerta Zeqirit, do të nisë sot ...

Javën e ardhshme organizohet  ‘Java e filmit’ për nder të çlirimit të Prishtinës

Qendra Kinematografike e Kosovës dhe  Komuna e Prishtinës në bashkëpunim edhe me Kino Armata organizojnë gjatë këtij muaji “Javën e filmit”, ku do të shfaqen ...

Më 20 dhe 21 tetor në Mynih të Gjermanisë mbahet ‘Java e filmit shqiptar’

Edicioni i sivjetmë i “Javës së filmit shqiptar” në  Mynih të Gjermanisë, do të mbahet më 20 dhe 21 tetor 2018, duke filluar nga ora 17:00, në INKOMM – “Projektzentrum Interkulturelle Arbeit”.