Postet nga: jarinjë

(VIDEO) Numër dukshëm më i vogël protestuesish sot në Jarinjë  

 

Burime në BE: Bisedimet për targat vazhdojnë edhe të enjten

Delegacioni serb në bisedimet me Kosovën në Bruksel e ka përfunduar takimin me të dërguarin e Posaçëm të Bashkimit Evropian, Mirosllav Lajçak mirëpo nuk ...

VIDEO: Ndërrimi i "specialëve" në Jarinjë, me ta edhe një ekip mjekësor

Gjatë natës së sotme është bërë edhe ndërrimi i përditshëm i njësive të Policisë të dislokuara në Jarinjë.

Ujdia mes Kosovës dhe Serbisë parasheh largimin e barrikadave dhe Njësisë Speciale dhe vendosjen e KFOR-it

Numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi, ka dhënë detaje rreth marrëveshjes së arritur në parim me palën serbe lidhur me çështjen e targave të ...

Besnik Bislimi thotë se kanë arritur marrëveshje në parim me palën serbe për targat

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka thënë se është arritur një marrëveshje në parim me palën serbe në lidhje me targat e automjeteve.

KFOR publikon pamje nga patrullimi me helikopter në veri të vendit

Misioni paqeruajtës i NATO-sënë Kosovë, KFOR, ka publikuar pamje nga patrullimi me helikopter në pjesën veriore të Kosovës.

(VIDEO) Nga toka e ajri, vazhdojnë patrullimet e KFOR-it në kufi me Serbinë

 

Policia dhe protestuesit e mirëmbajnë rutinën në veriun e tensionuar të Kosovës

Disponimi në veriun e Kosovës mbetet i tensionuar ndërkohë që serbët po i mbajnë të bllokuara rrugët që qojnë drejt kufirit duke protestuar lidhur me rregullat ...