Postet nga: jarinjë

Sveçla: Ka përfunduar epoka kur Kosova nënshtrohet, mesazhin e kanë kuptuar Beogradi e Brukseli

 

Krejt çka ndodhi nga 20 shtatori, deri në largimin e barrikadave në Jarinjë e Bërnjak

 

Njësia Speciale pas kthimit nga Jarinja e Bërnjaku rreshtohen para ministrit Sveçla - FOTO

Policia e Kosovës përmes përmes një komunikate për media ka dal më sqarim lidhur me gjithë ecurinë e largimit të barrikadave dhe Njësisë Speciale në ...

Atmosfera në rrugët e Mitrovicës gjatë parakalimit të Njësive Speciale - Pamje

Qytetarë të shumtë kanë dal t’i presin ekipet e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës që u tërhoqën sot gjatë ditës nga pikat kufitare ...

13 ditë pas bllokadave largohen Njësitë Speciale nga Jarinja dhe Bërnjaku - Pamje

Pas 13 ditë bllokadë në pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak me një marrëveshje të arritur Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, sot gjatë ditë është bërë largimi ...

Tërhiqet Njësia Speciale e Policisë, KFOR merr kontrollin në Jarinjë

Pas më shumë se 6 orë Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës janë tërhequr nga afërsia e pikës kufitare Jarinjë.

Qytetarët serb fillojnë t`i largojnë tendat në Jarinjë -Pamje

Qytetarët serb janë duke punuar në largimin e tendave të cilat i kanë vendosur në afërsi të pikës kufitare Jarinjë.

Mblidhen më shumë protestues në Jarinjë - Pamje

Para pak minutave është parë rritje e numrit të protestuesve në afërsi të pikës kufitare Jarinjë.