Postet nga: jarinjë

VIDEO - Pamje nga bllokimi i rrugëve ilegale në Jarinjë

Policia e Kosovës nga mëngjesi i ditës së sotme është duke e zhvilluar një aksion për bllokimin e rrugëve ilegale në veri të vendit.

Ndalohet për kalim ilegal të kufirit, në veturë i gjenden 13 goma

Një person është ndaluar për kalim ilegal të kufirit Kosovë-Serbi.

Arrestohet një shtetas i Serbisë i dyshuar për krime lufte

Në pikë-kalimin kufitar në Jarinje të mërkurën është arrestuar një serb i dyshuar për krime lufte.

Policia: Pika kufitare në Jarinjë u sulmua me armë

Policia e Kosovës ka njoftuar se kabina në pikën e kalimit kufitar në Jarinjë është sulmuar nga një predhë e fishekut të një arme zjarri.

Sulmohet me armë policia dhe dogana në Jarinjë

Një plumb i shkrepur nga një armë që dyshohet të jetë kalibër i rëndë apo snajper ka depërtuar brenda një kabine të Policisë së Kosovës e ...

Tërhiqet KFOR-i nga pika kufitare Jarinjë

Pjesëtarët e KFOR-it kanë përfunduar misionin e monitorimit për dy javë sa ka qenë marrëveshja që të njëjtit të vendoseshin në afërsi të ...

Polici i Kosovës me mitraloz, ngjashëm si në filma

Gjatë operacionit në veri të vendit, Policia e Kosovës ka ekspozuar edhe disa armë të cilat nuk janë parë më parë në publik.

Kurti takon menaxhmentin e Policisë, i falënderon për punën në veri

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim menaxhmentin e Policisë së Kosovës me në krye ...