Postet nga: jamie shea

Si duhet të luftohet lufta hibride që po zhvillohet me lajme të rreme prej Serbisë?

Ish-zëdhënësi i NATO-s gjatë kohës së luftës në Kosovë, Jamie Shea, ka folur lidhur me dezinformimin që  bëhet në kohë krizash me theks ai ...

Jamie Shea: Qeveria e Kosovës bëri mirë që shtyu vendimin për targat e automjeteve

Ish-zëdhënësi i NATO-s, Jamie Shea, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bëri lëvizje të mirë kur shtyri vendimin për targat ...

Shea për planin franko-gjerman: Një bazë shumë e mirë për të ecur përpara

Ish-zëdhënësi i NATO-s, Jamie Shea, ka folur lidhur me planin franko-gjerman, i cili fillimisht u refuzua nga ministri serb, Ivica Daçiq.

Jamie Shea: Barrikadat në veri duhet të hiqen gradualisht nga KFOR-i

Ish-zëdhënësi i NATO-s gjatë luftës në Kosovë, Jamie Shea, deklaroi se mendon që strategjia e KFOR-it për barrikadat në veri është që duhet të hiqen, ...

Jamie Shea: Absolutisht nuk ka nevojë që trupat serbe të kthehen në Kosovë

Ish-zëdhënësi i NATO-së gjatë luftës në Kosovë, Jamie Shea, ka thënë se nuk e priste kërkesën e  Serbisë për kthim të trupave ...

Intervistë me Jamie Shea - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet intervista me ish-zëdhënësin e NATO-s gjatë periudhës së luftës në Kosovë, Jamie Shea.

Jamie Shea: NATO-ja duhet ta përforcojë mbrojtjen për vete

Ish-zyrtari i NATO-s, Jamie Shea, thotë se sulmi me raketa në Poloni - i qëllimshëm ose jo - ka nxjerrë në pah nevojën që edhe vendet e ...

Shea: NATO-ja garanton sigurinë në Kosovë, jo Beogradi

Në kohën e tensioneve të larta midis Kosovës dhe Serbisë, ish-zyrtari i lartë i NATO-s, Jamie Shea, u bën thirrje të dyja palëve që të heqin ...