Postet nga: Jamal Khashoggi

Ministri turk: Incizimet gjatë vrasjes së Khashoggit, ‘të neveritshme’

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu ka thënë se ka dëgjuar audio incizimet e “neveritshme”, në të cilat supozohet se dëgjohet vrasja e gazetarit saudit, ...

Rasti Khashoggi: Senati kërkon përgjigje, Trump mbron aleancën

Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, iu kërkua të gjejë nëse princi i kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed Bin Salman, ka luajtur rol në vrasjen e ...

Trump pritet t’i jap fund dilemave të vrasjes së Khashoggit

Presidenti amerikan Donald Trump, tha se Uashingtoni do të vijë me një përfundim javën e ardhshme, lidhur me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggit dhe atyre që janë pë...

CIA fajëson princin saudit për vrasjen e gazetarit Khashoggi

Agjencia qendrore e inteligjencës (CIA) beson fuqimisht se ka qenë vet princi i kurorës së Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, ai që ka urdhëruar vrasjen e gazetarit ...

Turqia thotë se ka ndarë regjistrime të vdekjes së Khashoggit

Turqia thotë se ka ndarë regjistrime lidhur me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi me Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar, sauditët dhe të tjerët.

Besohet se trupi i Khashoggit pas gjymtimit është ‘tretur në acid’

Këshilltari presidencial në Turqi, Yasin Aktay, ka thënë se beson që trupi i gazetarit të vrarë, Jamal Khashoggi është tretur në acid pasi fillimisht është gjymtuar.

Kryeprokurori i Stambollit: Gazetari saudit u ngufat deri në vdekje

Gazetari saudit, Jamal Khashoggi, u ngufat deri në vdekje në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll dhe trupi i tij u gjymtua, tha kryeprokurori turk, Irfan Fidan.

Vrasja e gazetarit, Gjermania pezullon eksportin e armëve në Arabinë Saudite